The Keeper
Du sparer Spar kr. 20,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid 5-9 hverdage
  • Forventet levering 14-04-2020
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
16-01-2014
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
464
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Foretrækker du lydbog eller e-bog?

Vælg type her:

The second novel in the DI Sean Corrigan series - authentic and terrifying crime fiction with a psychological edge, by an ex-Met detective. Perfect for fans of Mark Billingham, Peter James and Stuart MacBride. Thomas Keller knows exactly who he's looking for... They tried to keep them apart, but when he finds her, he's going to keep her. Just like he knows she wants him to. DI Sean Corrigan is not like other detectives. His dark past has given him the ability to step into a crime scene and see it through the offender's eyes. He understands what drives a person to commit terrible acts - but sometimes his gift feels more like a curse. When women start disappearing from their homes in broad daylight, Corrigan's Murder Investigation Team is reluctant to take on a missing persons case. But then the first body turns up, and Corrigan knows he must quickly get into the mind of the murderer. Because this killer knows exactly who he wants. And he won't stop until he finds her.

Andre udgaver:

Bog, paperback
Bog, ukendt format, brugt
Lydbog, download

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
16-01-2014
ISBN13:
9780007486113
Vægt:
360 g
Dybde:
36 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Nummer i serien:
2
Nummer i serien:
2
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse The second novel in the DI Sean Corrigan series - authentic and terrifying crime fiction with a psychological edge, by an ex-Met detective. Perfect for fans of Mark Billingham, Peter James and Stuart MacBride.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO030