Jackfruit and Blue Ginger

- Asian favourites, made vegan

af


Jackfruit and Blue Ginger
Du sparer Spar kr. 30,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid 5-7 hverdage
  • Forventet levering 07-04-2020
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, hardback
Udgivelsesdato:
10-01-2019
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
224
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

A modern way to dine: Jackfruit and Blue Ginger is more than a vegan recipe book, it is a true collection of Asian favourites with a vegan twist. Perfect for fans of books such as Plenty, Bosh!, and Eat Vegan. Vibrant Asian flavours: When Sasha Gill turned vegan, she didn't want to miss out on the vibrant flavours of her favourite Asian dishes; so she got to work 'veganising' them. Studying medicine in the UK, far from her childhood home in Singapore, Sasha is a student who understands what it is to be short on time and budget; most of her recipes don't take long or demand expensive ingredients. Through constant experimenting, she started to create dishes just as delicious and satisfying as her street-stall favourites and family dinners; only using plants in place of meat and fish.Sasha takes inspiration from the flavours of Asia. Enjoy her recipes for:*Jackfruit biryani* Cauliflower samosas* Fluffy peanut pancakes* Creamy spinach curry with crispy tofu* Shiitake ramen* Vegan 'butter chicken'* Sweet potato and onion pakoras* Tofu pad thai* and, Peking jackfruit pancakes

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
10-01-2019
ISBN13:
9781760634322
Vægt:
858 g
Dybde:
27 mm
Bredde:
190 mm
Højde:
240 mm
Forlag:
Murdoch Books
Format:
Hardback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse A modern way to dine: Jackfruit and Blue Ginger is more than a vegan recipe book, it is a true collection of Asian favourites with a vegan twist. Perfect for fans of books such as Plenty, Bosh!, and Eat Vegan.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO031