Zombie Cat

- The Tale of a Decomposing Kitty

af


Zombie Cat
Du sparer Spar kr. 15,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 6-10 hverdage (Sendes fra fjernlager)
  • Forventet levering 04-02-2022
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, hardback
Udgivelsesdato:
01-10-2012
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
32

Send som gave

Skal vi pakke ind og sende som gave til en, du holder af? Vælg gaveindpakning i kurven. Læs mere
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Tiddles is a suave, carefree kitty cat whose only pleasures in life are eating mice, wooing the ladies, and being generally apathetic toward his owner, Jake. But when a toxic spill occurs outside of town, Tiddles finds himself savagely attacked by a nasty-looking radioactive field mouse, and he wakes up as one of the undead. However, he still retains a bit of compassion and refrains--for now--from zombie Bacchanalian delights, such as eating living beings' brains Umm . . . any brains at all However, Tiddles, a.k.a. Zombie Cat, is decomposing rapidly and would prefer to live a normal life in the zombie apocalypse with his owner, Jake. But will Jake take in his former cuddly pet or will ZC be doomed to roam the streets trying to avoid the inevitable pull of his undead yearnings? Zombie Cat is a humorous adult picture book in the vein of Pat the Zombie and Ten Little Zombies: A Love Story. Isabel Atherton's quirky storytelling combined with Bethany Straker's captivating (and slightly grotesque ) illustrations make this the perfect addition to any Halloween collection. It's the ideal gift for any crazed zombie fanatic--or equally crazed cat lover.

Andre udgaver:

E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
01-10-2012
ISBN13:
9781616088842
Vægt:
181 g
Dybde:
12 mm
Bredde:
213 mm
Højde:
146 mm
Format:
Hardback
Udgave:
0
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Denne bog findes i disse kategorier

Se andre bøger, der handler om

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO082