You've Got Plaid

af


You've Got Plaid
Du sparer Spar kr. 79,56 med Shopping-fordele
  • Leveringstid Straks (sendes på e-mail)
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Lydbog, download
Sprog:
Engelsk
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Perfect for fans of Diana Gabaldon, this thrilling Highlander romance is based on the women who risked their lives to deliver messages to the Jacobites.i Brogan Grant, a Jacobite soldier, fought savagely on the battlefield and barely escaped capture. On the run, Brogan comes across what he thinks is a spy-a bonny lass disguised as a lad, who happens to be the daughter of his clan's enemy. He admires her bravery, but he knows what can happen to a woman alone in a war-ravaged land.Fiona MacBean is determined to do her part to ensure there's a Scottish king. In disguise, she delivers coded messages to rebels. There's only one thing impeding her mission-a striking Highlander hell-bent on sending her home.Fiona will not be deterred. Left with little choice, Brogan agrees to join her if she agrees to return home after. Now, the two must risk everything to save the life of Bonnie Prince Charlie. If only their hearts weren't also at risk ...

Andre udgaver:

Bog, paperback
E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
24-08-2021
ISBN13:
9781982670528
Format:
Lydbog download
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO082