The Women of Primrose Square

- So many secrets are hidden behind closed doors . . .

af


The Women of Primrose Square
Du sparer Spar kr. 15,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 3-7 hverdage (Sendes fra fjernlager)
  • Forventet levering 29-09-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
19-03-2020
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
432
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

The number one bestselling author Claudia Carroll returns! Perfect for fans of Marian Keyes and Joanna Trollope.Frank Woods at number seventy-nine Primrose Square is about to turn fifty, and nobody seems to care. His friends are all busy; his wife and children have other plans. After years of being 'Mr Cellophane', he decides, finally, to do something for himself. But when he gets home to a surprise birthday party, it is his guests who get the real surprise.Standing in the doorway is not Frank, but Francesca.As she transitions, Francesca struggles to come to terms with her true self, and her relationship with her family is thrown into turmoil. At a loss of where to turn, she moves in with her cantankerous neighbour Miss Hardcastle, who hasn't left her home for decades. There she befriends fellow lodger Emily Dunne - fresh out of rehab, finally off the drink and desperate to make amends.As gossip spreads through Primrose Square and every relationship is tested, nothing in this close-knit community will ever be the same again . . .

Andre udgaver:

Bog, paperback
Bog, hardback

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
19-03-2020
ISBN13:
9781785767760
Vægt:
315 g
Dybde:
24 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse But when he gets home to a surprise birthday party, it is his guests who get the real surprise.Standing in the doorway is not Frank, but Francesca.As she transitions, Francesca struggles to come to terms with her true self, and her relationship with her family is thrown into turmoil.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO082