The Wife's Shadow

- The most gripping and heartbreaking page turner you'll read this year

af


The Wife's Shadow
Du sparer Spar kr. 15,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 5-7 hverdage (Sendes fra fjernlager)
  • Forventet levering 01-10-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
28-03-2019
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
368
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

'If you enjoyed BBC's Doctor Foster, then you will happily devour this novel about a woman hiding a dark past' Woman and HomeEvery woman has a secret . . .From one of Elle magazine's 'authors to watch' comes a suspenseful and emotionally fraught novel about how little we really know the person we marry. Perfect for fans of Lisa Jewell and Susan Lewis.Everyone admires Suzy. She has a gorgeous family, a beautiful home and a successful business. But Suzy hasn't always been in control. In her past lies a shadowy tale of fear and instability - a life that she once ran away from, and has hidden from ever since.When Suzy starts being followed, she fears that her past may finally be catching up with her. And when she finds herself unable to keep her loved ones safe, she has to decide how far she'd be willing to go to protect them from her past. Even if it means sacrificing everything she knows and loves . . .What readers are saying about The Wife's Shadow:'I couldn't put it down' *****'Gripping from beginning to end' *****'What an addictive read!' *****'A gripping page turner' *****'Beautifully written... darkly twisted... loved every minute' *****If you enjoy The Wife's Shadow, then look out for Cath Weeks' new novel, Friends Don't Lie - available now!

Andre udgaver:

Bog, paperback

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
28-03-2019
ISBN13:
9780349418698
Vægt:
250 g
Dybde:
26 mm
Bredde:
124 mm
Højde:
190 mm
Format:
Paperback
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO081