Du er her:
Bog, hardback The Teacher's Secret af Suzanne Leal

The Teacher's Secret

(Bog, hardback)

'Elegantly structured, unsettling, yet with moments of surprising wit.' --Kathryn Heyman A tender and compelling story of scandal, rumour and dislocation, and the search for grace and dignity in the midst of dishonour and humiliation. Perfect for fans of Christos Tsiolkas, Liane M... Læs mere

'Elegantly structured, unsettling, yet with moments of surprising wit.' --Kathryn Heyman A tender and compelling story of scandal, rumour and disloc... Læs mere

Produktdetaljer:

Sprog:
Engelsk
ISBN-13:
9781785079078
Sideantal:
368
Udgivet:
01-01-1900
Vis mere

Sæt bog på liste

  • Bogliste

Leveringstid
Kan desværre ikke skaffes

Du tilmelder dig Saxo Plusmedlemskab til 69 kr. hver måned. Se hvordan du sparer tre måneders Plusmedlemskab her

Til dig, der elsker bøger

Læs mere om Plusmedlemskab
Op til 70% rabat Fri fragt
Udvidet returret Ingen binding


Forlagets beskrivelse
'Elegantly structured, unsettling, yet with moments of surprising wit.' --Kathryn Heyman A tender and compelling story of scandal, rumour and dislocation, and the search for grace and dignity in the midst of dishonour and humiliation. Perfect for fans of Christos Tsiolkas, Liane Moriarty and Carys Bray.
Bibliotekernes beskrivelse
'Elegantly structured, unsettling, yet with moments of surprising wit - in this novel Suzanne Leal captures the life of a small community with real tenderness.' --Kathryn Heyman, author of Floodline A small town can be a refuge, but while its secrets are held, it's hard to know who to trust and what to believe. The Teacher's Secret is a tender and compelling story of scandal, rumour and dislocation, and the search for grace and dignity in the midst of dishonour and humiliation. Perfect for fans of The Slap by Christos Tsiolkas, Big Little Lies by Liane Moriarty and A Song for Issy Bradley by Carys Bray.

Kundernes boganmeldelser af The Teacher's Secret

Anmeld bogen og vær med i konkurrencen om gavekort – læs mere her.

Der er ingen anmeldelser af The Teacher's Secret

for at skrive en anmeldelse.

Bogens kategori:

Din personlige bogassistent

Han følger dig rundt og finder nye anbefalinger, baseret på de bøger du kigger på.

Skjul bogassistenten

Få løbende anbefalinger fra din personlige bogassistent, mens du kigger rundt her på siden.