THE SOUTH BANK MURDERS an absolutely gripping crime mystery with a massive twist

af

indgår i serie Detective Rob Miller Mysteries


THE SOUTH BANK MURDERS an absolutely gripping crime mystery with a massive twist
Du sparer Spar kr. 15,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 5-8 hverdage (Sendes fra fjernlager)
  • Forventet levering 01-06-2022
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
01-03-2022
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
272

Send som gave

Skal vi pakke ind og sende som gave til en, du holder af? Vælg gaveindpakning i kurven. Læs mere
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

His mentor slain. A detective out for revenge. A criminal mastermind always one step ahead.Detective Rob Miller is at home with his crying newborn son when he gets the news. Retired Chief Superintendent Sam Lawrence, Rob's friend and mentor, has been shot dead. Lawrence had always been his rock.Rob is devastated. An hour ago Lawrence had called to ask him to meet, but Rob couldn't go because he was on daddy duty.Now he will hunt down the killer - but his boss thinks he's too emotionally involved.This time it's personal, but it's not the only murder Rob's got on his plate.The body of a young man is found on the south bank of the Thames near the London Eye with an unusual stamp on his wrist. Are the two killings related?Then a suspect has their throat slashed in custody and another body bearing the same stamp turns up.Rob knows this is not the work of some amateur criminal, but someone with terrifying reach - and the name they keep hearing is the Wolf.His baby won't sleep. His partner needs him. Can he be there for them and bring a killer to justice?This gripping page-turner is perfect for fans of Helen H. Durrant, James Oswald, Joy Ellis, Angela Marsons, L.J. Ross, Janice Frost and J.M. Dalgliesh.

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
01-03-2022
ISBN13:
9781804052167
Vægt:
331 g
Dybde:
16 mm
Bredde:
127 mm
Højde:
203 mm
Forlag:
Joffe Books
Nummer i serien:
5
Format:
Paperback
Forfatter

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO081