The Hating Game

- TikTok made me buy it! The perfect enemies to lovers romcom

af


The Hating Game
Du sparer Spar kr. 15,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 1-3 hverdage
  • Forventet levering 08-12-2021
  • Kan leveres før jul
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
07-09-2017
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
384
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

I "The Hating Game: 'The very best book to self-isolate with' Goodreads reviewer" af Sally Thorne, møder vi Lucy Hutton og Joshua Templeman.

 

Lucy Hutton og Joshua Templeman sidder overfor hinanden på arbejdet. Og de hader hinanden. De føler ikke bare modvilje mod hinanden. Det er rendyrket had. Lucy forstår ikke Joshuas glædesløse og stive tilgang til jobbet, og hvorfor han nægter at smile. Joshua er tydeligt forbløffet over Lucys farvestrålende tøj, hendes excentricitet og ønske om at være vellidt. En dag står de begge overfor samme forfremmelse, og nu har Lucy, der ellers altid tager meget hensyn til andre menneskers behov, fået nok. Han skal ned med nakken. Men efterhånden som konflikten optrappes mellem Lucy og Joshua, går det op for dem, at den rigtige kamp først lige er begyndt.

 

"The Hating Game” er en must-read for alle Sophia Kinsella- eller Jo Watson-fans.

 

"The Hating Game” er Sally Thornes populære debutroman. Sally Thorne står desuden bag bogen “99 Percent Mine”.

Andre udgaver:

Bog, paperback

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
07-09-2017
ISBN13:
9780349414263
Vægt:
260 g
Dybde:
26 mm
Bredde:
126 mm
Højde:
198 mm
Format:
Paperback
Forfattere
Forlagets beskrivelse 'Charming, self-deprecating, quick-witted and funny' The New York Times'The next Sophie Kinsella' BustleLucy Hutton and Joshua Templeman sit across from each other every day . . . and they hate each other. Not dislike. Not begrudgingly tolerate. HATE. Lucy can't understand Joshua's joyless, uptight approach to his job and refusal to smile. Joshua is clearly baffled by Lucy's overly bright clothes, quirkiness, and desire to be liked.Now they're up for the same promotion and Lucy, usually a determined people-pleaser, has had enough: it's time to take him down. But as the tension between Lucy and Joshua reaches its boiling point, it's clear that the real battle has only just begun . . .This bestselling, laugh-out-loud romantic comedy is an unmissable treat, perfect for fans of Christina Lauren's UNHONEYMOONERS or Emily Henry's BEACH READ. 'Funny, sexy and instantly unputdownable' Paige Toon'A smart and funny modern romance' Good Housekeeping
Bibliotekernes beskrivelse 'The next Sophie Kinsella'*, debut author Sally Thorne bursts on the scene with an unforgettable romantic comedy all about that pencil-thin line between hate and love.*Bustle

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO081