The First Time We Met

- The Oxford Blue Series #1

af

indgår i serie The Oxford Blue Series


The First Time We Met
Du sparer Spar kr. 20,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 3-7 hverdage
  • Forventet levering 25-05-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
06-11-2014
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
368
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Fans of E. L. James, Sylvia Day and Samantha Young will love this sizzling new romance . . . When US Senator's daughter Lauren Cusack arrives at the enchanting Wyckham College of Oxford University, she hopes to mend her broken heart by throwing herself into her studies. But then English aristocrat Alexander Hunt walks into her life and everything changes. Handsome, brooding, and with his own dark past to escape, Alexander is exactly what Lauren doesn't need - but she finds herself helplessly drawn towards him. Both Alexander and Lauren know that they should stay away from each other . . . but sometimes desire is so powerful that it conquers all else.___________ 'Definitely a page turner . . .I couldn't wait to know what happened next' 5 ***** reader review 'The steamy scenes are hot page turners that will have you addicted and reading on and on' 5 ***** reader review 'I am totally in love with this series' 5 ***** reader review'So addictive, sexy and exciting' 5 ***** reader review

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
06-11-2014
ISBN13:
9781405917025
Vægt:
255 g
Dybde:
22 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Nummer i serien:
1
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse When US Senator's daughter Lauren Cusack arrives at the enchanting Wyckham College of Oxford University, she hopes to mend her broken heart by throwing herself into her studies. But then English aristocrat Alexander Hunt walks into her life and everything changes.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO081