Tell Me No Secrets

- A Suspenseful Psychological Thriller

af


Tell Me No Secrets
Du sparer Spar kr. 20,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 5-8 hverdage (Sendes fra fjernlager)
  • Forventet levering 17-10-2022
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
23-07-2009
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
384

Send som gave

Skal vi pakke ind og sende som gave til en, du holder af? Vælg gaveindpakning i kurven. Læs mere
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

You can bury the past but it never dies. 'This book will creep under your skin and have you thinking about it in the small hours. You won't want to put it down.' SunAn unputdownable thriller for fans of Jenny Blackhurst and Clare Mackintosh.You can bury the past but it never dies.They say that everybody has a secret. Mine lies underground. Her name was Rose and she was nine years old when she died . . .Grace lives in a quiet, Scottish fishing village - the perfect place for bringing up her twin girls with her loving husband Paul. Life is good. Until a phone call from her old best-friend, a woman Grace hasn't seen since her teens - and for good reason - threatens to destroy everything. Caught up in a manipulative and spiteful game that turns into an obsession, Grace is about to realise that some secrets can't stay buried forever. For if Orla reveals what happened on that camping trip twenty-four years ago, she will take away all that Grace holds dear . . . A tense psychological thriller with an instantly familiar domestic backdrop, this exciting debut will leave you with the chilling feeling that this could happen to you.

Andre udgaver:

Bog, paperback
E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
23-07-2009
ISBN13:
9780340919880
Vægt:
260 g
Dybde:
25 mm
Bredde:
133 mm
Højde:
197 mm
Format:
Paperback
Forfatter

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO082