Stink and the Shark Sleepover

af

indgår i serie Stink


Stink and the Shark Sleepover
Du sparer Spar kr. 9,54 med Shopping-fordele
  • Leveringstid Mangler, normalt 2-9 uger
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
Bog, paperback
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
176
Målgruppe:
From 7 to 10 years
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Stink gets to sleep with the fishes after his parents win an aquarium sleepover in the ninth book in the series. Stink loves learning about sharks, but he's not so sure he wants to sleep in the same room as them! Could this sleepover be his worst nightmare?In the ninth book in the series about Judy Moody's little "bother", Stink is learning all about sharks and other sea creatures. Perfect for fans of Jeremy Strong, Mr Gum and Captain Underpants, this illustrated chapter book is packed full of fishy facts, and makes ideal reading for any children nervous about going to a sleepover.When Stink's parents win tickets for the whole family to sleep over at the aquarium (along with Stink's two best friends), it sounds like a science geek's dream come true. Stink loves the sea-creature scavenger hunt, the jellyfish light show and the shiver of sand tiger sharks with razor-sharp teeth. But after some spooky stories around the virtual campfire, can he fall asleep while thinking about the eating habits of the vampire squid? Especially Bloody Mary, the mutant, glowing Frankensquid that's supposed to be on the prowl?

Andre udgaver:

Bog, paperback
Bog, hardback
Bog, ukendt format
E-bog, ePub
E-bog, PDF
Lydbog, download

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
05-06-2014
ISBN13:
9781406353174
Vægt:
145 g
Dybde:
15 mm
Bredde:
136 mm
Højde:
187 mm
Målgruppe:
From 7 to 10 years
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse Stink gets to sleep with the fishes after his parents win an aquarium sleepover in the ninth book in the series. Stink loves learning about sharks, but he's not so sure he wants to sleep in the same room as them! Could this sleepover be his worst nightmare?

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO081