Secrets of the Tudor Court

af


Secrets of the Tudor Court
Du sparer Spar kr. 15,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 6-9 hverdage (Sendes fra fjernlager)
  • Forventet levering 07-10-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
20-01-2011
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
352
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

She holds the key to a kingdom's future... When young Mary Howard receives the news that she will be leaving her home for the grand court of King Henry VIII, to attend his mistress Anne Boleyn, she is ecstatic. Everything Anne touches seems to turn to gold, and Mary is certain Anne will one day become Queen. But Mary has also seen the King s fickle nature and how easily he discards those who were once close to him... Discovering that she is a pawn in a carefully orchestrated plot devised by her father, the duke of Norfolk, Mary dare not disobey him. Yet despite all of her efforts to please him, she too falls prey to his cold wrath. Not until she becomes betrothed to Harry Fitzroy, the Duke of Richmond and son to King Henry VIII, does Mary finds the love and approval she s been seeking. But just when Mary believes she is finally free of her father, the tides turn. Now Mary must learn to play her part well in a dangerous chess game that could change her life and the course of history. An unforgettable drama of betrayal, ambition, lost innocence and perseverance, perfect for fans of Phillipa Gregory's novels and TV series such as The Tudors.

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
20-01-2011
ISBN13:
9781847562395
Vægt:
250 g
Dybde:
21 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Format:
Paperback
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO081