Perfect Season
Du sparer Spar kr. 25,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid 5-9 hverdage
  • Forventet levering 21-04-2020
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, hardback
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
390
Målgruppe:
From age 8
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Perfect for fans of Mike Lupica's sports books, New York Times bestselling author Tim Green delivers a gripping addition to his Football Genius series.

Troy's dreams of the big time have backfired. Sure, he's moved to New Jersey to start his new job as "genius" for the New York Jets, but his dad has taken his entire salary, leaving Troy and his mom broke. Now Troy has no hope of going to private school and playing for a football powerhouse with his cousin Ty. Instead he's going to be part of a team with an unbroken losing streak. But Troy fights back.

When he gets Seth to coach his public school team, Troy feels ready for a perfect season. He doesn't guess that he'll be struggling against those who want him to lose. When Troy's talent for calling plays slips and his abilities as a quarterback are threatened, he's got to dig deep. And it will take all of Troy's football genius to turn this team around.

Andre udgaver:

Bog, paperback
E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
01-10-2013
ISBN13:
9780062208699
Vægt:
517 g
Dybde:
35 mm
Bredde:
152 mm
Højde:
231 mm
Målgruppe:
From age 8
Format:
Hardback
Udgave:
0
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse Football genius Troy White returns in a powerful story about a school team that beats all the odds to earn an astonishing undefeated record, from former NFL star and "New York Times"-bestselling author Green.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO032