Now You See

- A thriller that's impossible to put down

af


Now You See
Du sparer Spar kr. 15,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid 5-9 hverdage
  • Forventet levering 11-03-2021
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
19-04-2018
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
304
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

On the streets of London, a depraved killer is using social media to turn murder into entertainment. A twisty page-turner that will suit fans of Angela Marsons, Robert Bryndza, and James Oswald. I, Killer has posted two photos of his first victim online - Before Death and After Death. They've gone viral before DCI Fenton's team even discovers the body.Soon, another victim's photo is similarly posted . . . and so begins the killer's following.DCI Fenton is determined to discover the identity of I, Killer before another innocent life is claimed. Then the case takes a dark turn, and Fenton's search becomes a matter of life or death for him and his young daughter.But as I, Killer's body-count rises, his number of online followers is growing - and he loves to give his fans what they want . . .Introducing DCI Fenton and his team, NOW YOU SEE is the new crime thriller to get addicted to!People are raving about Now You See:'Brilliantly fresh - Manning grabs the reader from the off' James Oswald'A well written and brilliantly structured novel that exposes the thoughts of a serial killer. It grabs you and won't let go until, tense and sweaty, you reach the climax' Amazon reviewer'Max Manning chills to the bone and keeps the pace up brilliantly!' Amazon reviewer'A gripping thriller that had me hooked from start to finish and gets a full five stars from me' Amazon reviewer

Andre udgaver:

E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
19-04-2018
ISBN13:
9781472251558
Vægt:
245 g
Dybde:
22 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse Will you look her in the eyes, just before she dies? A terrifying crime thriller that will set your pulse-pounding. Perfect for fans of M. J. Arlidge, Robert Bryndza, and Angela Marsons

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO080