The Merciless Ones

af

indgår i serie Gilded

The Merciless Ones
Du sparer Spar kr. 15,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 3-5 hverdage (Sendes fra fjernlager)
  • Forventet levering 15-12-2022
  • Kan leveres før jul
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, paperback
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
448
Målgruppe:
From 14 to 17 years

Send som gave

Skal vi pakke ind og sende som gave til en, du holder af? Vælg gaveindpakning i kurven. Læs mere
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

THE INSTANT NEW YORK TIMES BESTSELLER! The hotly anticipated, gripping sequel to bestselling YA fantasy THE GILDED ONES. Set in an ancient West African-inspired world, this unmissable YA fantasy series is perfect for fans of CHILDREN OF BLOOD AND BONE and BLACK PANTHER."The invention and the tension never flag - an outstanding second book." Ben Aaronovitch, author of Rivers of London seriesIt's been six months since Deka freed the goddesses in the ancient kingdom of Otera, and discovered who she really is... But war is waging across the kingdom, and the real battle has only just begun. For there is a dark force growing in Otera - a merciless power that Deka and her army must stop. Yet hidden secrets threaten to destroy everything Deka has known. And with her own gifts changing, Deka must discover if she holds the key to saving Otera... or if she might be its greatest threat.THE MERCILESS ONES is the second, thrilling instalment of the epic fantasy series in which a young heroine fights against a world that would dare tame her.Praise for THE GILDED ONES:"Namina Forna could be the Toni Morrison of YA Fantasy." - Refinery 29 "The Gilded Ones redefines sisterhood and is sure to leave readers both inspired and ultimately hopeful." -Stephanie Garber, #1 NYT bestselling author of Caraval "Debut author Namina Forna's created a fierce female protagonist you'll root for and a captivating world that feels so real you can step inside it." - Bookriot

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
26-05-2022
ISBN13:
9781474959582
Vægt:
380 g
Dybde:
31 mm
Bredde:
134 mm
Højde:
201 mm
Målgruppe:
From 14 to 17 years
Format:
Paperback
Forfatter

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO081