Living a Lie

- An utterly captivating saga of the power of true love

af


Living a Lie
Du sparer Spar kr. 15,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid 5-9 hverdage
  • Forventet levering 23-04-2020
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
23-03-2017
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
400
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Sunday Times bestselling author Josephine Cox has been 'hailed quite rightly as a gifted writer in the tradition of Catherine Cookson' Manchester Evening Post. Her classic novels are 'impossible to resist' Woman's Realm, perfect for fans of Rosie Goodwin and Lesley Pearse. In 1975 Lucinda Marsh throws herself in front of a speeding train leaving her twelve-year-old daughter Kitty alone, confused and abandoned - save for a selfish aunt, a violent father and her childhood sweetheart Harry Jenkins. When Kitty is sent to an orphanage after the death of her father, she meets Georgie, a lively cockney girl who, through the following difficult years, becomes her loyal friend. Convinced that her feelings for Harry will ruin the brilliant future that lies ahead of him, Kitty turns her back on his love. Together with Georgie, she strives to find fulfilment in other places and other relationships, but when fate throws her back together with Harry she begins to wonder if true love can ever die . . .

Andre udgaver:

E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
23-03-2017
ISBN13:
9781472245656
Vægt:
282 g
Dybde:
26 mm
Bredde:
131 mm
Højde:
198 mm
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse Is Kitty Marsh living a lie when she tries to keep her first love in the past?

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO030