Kiss From Mr Fitzgerald

- A captivating love story set in 1920s New York, from the New York Times bestseller

af


Kiss From Mr Fitzgerald
Du sparer Spar kr. 10,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid Straks (sendes på e-mail)
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
  • Fri fragt
  • Stream 60.000 e- og lydbøger
Format:
E-bog, ePub
Udgivelsesdato:
27-03-2018
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
448
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

From New York Times bestselling author of The French Photographer'A glamorous, transporting read' Woman's Weekly . . .IN 1920s NEW YORK, EVERYONE IS CHASING A DREAM . . .The Roaring 20s - a time for glamour, frivolity and freedom for women. But for Evie Lockhart, a small-town girl who is determined to become one of the first female doctors, it means turning her back on her family and the only life she's ever known.In a desperate attempt to support herself through Columbia University's medical school, Evie auditions for the infamous late-night Ziegfeld Follies on Broadway. But if she gets the part, what will it mean for her new relationship with Upper East Side banker Thomas Whitman - a man Evie thinks she could fall for, if only she lived a less scandalous life . . .Captivating and inspirational, A Kiss From Mr Fitzgerald is a love story starring a woman ahead of her time, set against the backdrop of Jazz Age New York. Perfect for fans of Lucinda Riley and Kate Furnivall.'If you're mad about the roaring twenties and all things Gatsby, this romance will have you enchanted' WOMAN'S DAYPRAISE FOR NATASHA LESTER:'A fantastically engrossing story. I love it' KELLY RIMMER'Intrigue, heartbreak... I cannot tell you how much I loved this book' RACHEL BURTON'A gorgeously rich and romantic novel' KATE FORSYTH'If you enjoy historical fiction (and even if you don't) you will love this book' SALLY HEPWORTH'Utterly compelling' GOOD READING

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
27-03-2018
ISBN13:
9780751573121
Format:
ePub
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO080