Grave Visions

- Price, K: Grave Visions

af

indgår i serie Alex Craft


Grave Visions
Du sparer Spar kr. 14,03 med Shopping-fordele
  • Leveringstid Mangler, normalt 2-9 uger
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
25-02-2016
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
432
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

The fourth book in the Alex Craft urban fantasy series about a Grave Witch who can talk to the dead. Perfect for fans of Charlaine Harris and Cassandra Clare.If you want to hear voices from the dead in Nekros City, you call Alex Craft. She's a Grave Witch with reasonable rates and extraordinary powers, who specializes in revealing the secrets of the dead. But now she's the one fighting to keep her own secret. She's not human - and her newly discovered heritage is causing havoc for her both in the human realm and in Faerie.But her status as an unaffiliated fae also makes her an ideal candidate to investigate a new street drug that has surfaced in several of the spaces between the human and fae worlds. This glamour-infused drug causes hallucinations that turn real - at least for a while and often with deadly consequences. Searching for the source of this drug - and its purpose - lands Alex front and centre in the conflict brewing in Faerie and she must find answers before she's dragged so deep she loses her freedom.**BOOK SIX IN THE ALEX CRAFT SERIES, GRAVE DESTINY, IS AVAILABLE 2nd APRIL!**

Andre udgaver:

Bog, paperback
E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
25-02-2016
ISBN13:
9781405911689
Vægt:
245 g
Dybde:
21 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Nummer i serien:
4
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse Alex Craft, a grave witch who can communicate with the dead. If you want to hear voices from the dead in Nekros City, you call Alex Craft. She's a Grave Witch with reasonable rates and extraordinary powers, who specializes in revealing the secrets of the dead. But now she's the one fighting to keep her own secret.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO082