Good Girl's Guide to Murder (A Good Girl's Guide to Murder, Book 1)

af


Good Girl's Guide to Murder (A Good Girl's Guide to Murder, Book 1)
Du sparer Spar kr. 23,56 med Shopping-fordele
  • Leveringstid Straks (sendes på e-mail)
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
E-bog, ePub
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
448
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

The New York Times No.1 bestselling YA crime thriller that everyone is talking about!THE WINNER OF THE BRITISH BOOK AWARD'S CHILDREN'S BOOK OF THE YEAR 2020SHORTLISTED FOR THE WATERSTONES CHILDREN'S BOOK PRIZE 2020The case is closed. Five years ago, schoolgirl Andie Bell was murdered by Sal Singh. The police know he did it. Everyone in town knows he did it.But having grown up in the same small town that was consumed by the crime, Pippa Fitz-Amobi isn't so sure. When she chooses the case as the topic for her final project, she starts to uncover secrets that someone in town desperately wants to stay hidden. And if the real killer is still out there, how far will they go to keep Pip from the truth ... ?Perfect for fans of One of Us Is Lying, Gone Girl, We Were Liars and RiverdaleHolly Jackson started writing stories from a young age, completing her first (poor) attempt at a novel aged fifteen. She lives in London and aside from reading and writing, she enjoys playing video games and watching true crime documentaries so she can pretend to be a detective. A Good Girl's Guide to Murder is her first novel. You can follow Holly on Twitter and Instagram @HoJay92

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
02-05-2019
ISBN13:
9781405293846
Forlag:
Egmont UK Ltd
Format:
ePub
Forfatter

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO081