Se de mest populære idéer til julegaver her

Du er her:
  • Forfatter: Michael Booth

Michael Booth

  • Ryd alle
Filtrér og sortér
Ryd alle
1 ud af 29 emner

The Almost Nearly Perfect People

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Danskerne har længe været hyldet for at være verdens lykkeligste folkeslag og Norge er det rigeste l…

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 129,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 99,95

Almost Nearly Perfect People

E-bog, ePub

Sprog: Engelsk

The Danes are the happiest people in the world, and pay the highest taxes.'Neutral' Sweden is one of…

Se mere om bogen

Leveringstid:
Straks (sendes på e-mail)
Pris
kr. 44,95
Læs mere

Der er et lykkeligt land

Lydbog, download

Sprog: Dansk

"Humoristisk og faktamættet tur gennem de skandinaviske lande under overskriften: Hvorfor rangerer d…

Se mere om bogen

Leveringstid:
Straks (sendes på e-mail)
Pris
kr. 99,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 69,95

Super Sushi Ramen Express

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-7 hverdage
Pris
kr. 249,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 139,95

Sushi and Beyond

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

`His account of their "foodie family road trip" establishes Booth as the next Bill Bryson.' New York…

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 129,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 99,95

Der er et lykkeligt land

E-bog, ePub

Sprog: Dansk

Danskerne er blevet kåret til verdens lykkeligste folk flere gange – og når vi for en sjælden gangs …

Se mere om bogen

Leveringstid:
Straks (sendes på e-mail)
Pris
kr. 99,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 69,95

Doing without Delia

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

'The next Bill Bryson.' New York TimesMichael Booth has had his fill of celebrity chefs and their 'o…

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-8 hverdage
Pris
kr. 119,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 79,95

Eat Pray Eat

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

'The next Bill Bryson.' New York TimesWorld-weary, distracted and more often than not the worse for …

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 129,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 79,95

Eat Pray Eat

E-bog, ePub

Sprog: Engelsk

World-weary, distracted and more often than not the worse for wine, Michael Booth really needed to m…

Se mere om bogen

Leveringstid:
Straks (sendes på e-mail)
Pris
kr. 44,95
Læs mere

Eating Dangerously

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

When people get sick from their food, headlines rage. More and more, people are getting sick from fo…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-6 hverdage
Pris
kr. 229,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 179,95

Eating Dangerously

E-bog, ePub

Sprog: Engelsk

Americans are afraid of their food. And for good reason. In 2011, the deadliest food-borne illness o…

Se mere om bogen

Leveringstid:
Straks (sendes på e-mail)
Pris
kr. 279,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 169,95

Just As Well I'm Leaving

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

'The next Bill Bryson.' New York TimesHaving been dragged against his will to live in Denmark, Micha…

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 129,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 99,95

Eating Dangerously

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

When people get sick from their food, headlines rage. More and more, people are getting sick from fo…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-6 hverdage
Pris
kr. 159,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 129,95

Leveringstid:
4-7 hverdage
Pris
kr. 169,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 139,95

Sushi and Beyond

Bog, paperback

Sprog: Japansk

Se mere om bogen

kr. 839,95
Leveringstid:
Mangler hos leverandør
Pris
kr. 689,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 629,95

Leveringstid:
4-7 hverdage
Pris
kr. 249,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 199,95

Doing without Delia

E-bog, ePub

Sprog: Engelsk

Michael Booth has had his fill of celebrity chefs and their 'on the table in five minutes' recipes. …

Se mere om bogen

Leveringstid:
Straks (sendes på e-mail)
Pris
kr. 44,95
Læs mere

Super Sushi Ramen Express

Lydbog, CD

Sprog: Engelsk

A fascinating and funny culinary journey through Japan . . . for readers of Bill Bryson and J. Maart…

Se mere om bogen

kr. 319,95
Leveringstid:
Mangler hos leverandør
Pris
kr. 254,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 199,95

Super Sushi Ramen Express

E-bog, ePub

Sprog: Engelsk

From the author of The Almost Nearly Perfect People comes a fascinating and funny culinary journey t…

Se mere om bogen

Leveringstid:
Straks (sendes på e-mail)
Pris
kr. 109,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 54,95

Just As Well I'm Leaving

E-bog, ePub

Sprog: Engelsk

Having been dragged against his will to live in Denmark, Michael Booth discovered one of the great s…

Se mere om bogen

Leveringstid:
Straks (sendes på e-mail)
Pris
kr. 74,95
Læs mere

Leveringstid:
5-8 hverdage
Pris
kr. 349,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 289,95

Leveringstid:
5-8 hverdage
Pris
kr. 239,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 159,95

kr. 429,95
Leveringstid:
5-8 hverdage
Pris
kr. 419,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 269,95

Super Sushi Ramen Express

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-7 hverdage
Pris
kr. 159,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 94,95

The Meaning of Rice

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

'The next Bill Bryson.' New York TimesIn this often hilarious yet deeply researched book, food and t…

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 189,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 149,95

Meaning of Rice

E-bog, ePub

Sprog: Engelsk

'The next Bill Bryson. New York TimesIn this often hilarious yet deeply researched book, food and t…

Se mere om bogen

Leveringstid:
Straks (sendes på e-mail)
Pris
kr. 89,95
Læs mere

kr. 1.049,95
Leveringstid:
5-8 hverdage
Pris
kr. 919,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 629,95

United Kingdom: From Early Centuries, the History

Bog, hæftet

Sprog: Engelsk

United Kingdom. From Early Centuries, the History. Archaeologists working in Norfolk in the early 21…

Se mere om bogen

kr. 269,95
Leveringstid:
5-8 hverdage
Pris
kr. 239,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 149,95

United Kingdom: From Early Centuries, the History

Bog, hæftet

Sprog: Engelsk

British History. From Early Centuries, the History. Such compromises were easy to make in autumn 191…

Se mere om bogen

kr. 269,95
Leveringstid:
5-8 hverdage
Pris
kr. 234,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 149,95

1 ud af 29 emner
Antal
  • Side:
  • 1

Din personlige bogassistent

Han følger dig rundt og finder nye anbefalinger, baseret på de bøger du kigger på.

Skjul bogassistenten

Få løbende anbefalinger fra din personlige bogassistent, mens du kigger rundt her på siden.