Fear

- The gripping thriller that has everyone talking

af


Fear
Du sparer Spar kr. 30,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid 2-3 hverdage
  • Forventet levering 19-02-2020
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
25-01-2018
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
320
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Hvordan beskytter du din familie, når loven ikke er på din side? "Fear" er en psykologisk spændingsroman af Dirk Kurbjuweit. Hvor langt vil vi egentlig gå for vores familie?

Man kan blive tvunget ud i ubehagelige situationer af sin omverden, og det oplever vi i "Fear". For hvad gør man egentlig, hvis en nabo terroriserer en og ikke lytter til fornuft? Hvis politiet og advokater ikke kan hjælpe, og man er nervøs for at lade sin familie være alene hjemme?

I "Fear" spørger Dirk Kurbjuweit: Det kan godt være, at du vil dø for din familie, men vil du også dræbe for dem?

Andre udgaver:

Bog, paperback
Bog, hardback
E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
25-01-2018
ISBN13:
9781409175889
Vægt:
404 g
Dybde:
22 mm
Bredde:
154 mm
Højde:
234 mm
Format:
Paperback
Forfattere
Forlagets beskrivelse You'd die for your family. But would you kill for them?Family is everything.So what if yours was being terrorised by a neighbour - a man who doesn't listen to reason, whose actions become more erratic and sinister with each passing day? And those you thought would help - the police, your lawyer - can't help you.You become afraid to leave your family at home alone. But there's nothing more you can do to protect them.Is there?'FEAR shifts our moral codes. It makes us sympathetic to violent revenge, accessories to murder. Do we want the victim to survive? No, we don't' - HERMAN KOCH, bestselling author of THE DINNER
Bibliotekernes beskrivelse How do you protect your family when the law's not on your side? A psychological suspense masterpiece for fans of The Dinner and We Need to Talk About Kevin

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO032