Enchanted Forest

- An Inky Quest & Colouring Book

af


Enchanted Forest
Du sparer Spar kr. 13,67 med Saxo Premium
  • Leveringstid 3-7 hverdage
  • Forventet levering 11-03-2021
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
02-03-2015
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
84
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Hvem siger at malebøger kun er for børn? "Enchanted Forest" er en underholdende og afslappende måde at slappe af på efter en stresset dag.

I "Enchanted Forest" skal du på et eventyr gennem en fortryllet skov, der leder dig frem til det skjulte slot i skovens hjerte. Du skal på en farefuld færd med dine male- og tegneredskaber, der både involverer at fuldføre tegninger, farvning og nørklede detaljer, som kan lede dig frem til gemte, hemmelige objekter på din vej gennem skoven - alt fra vilde blomster, dyr, ædelsten, nøgler og lanterner til skattekister.

Er du vild med labyrinter, kreativitet, eventyr og generel hygge, så er denne sjove bog en rar måde at bruge noget af sin fritid på.

Andre udgaver:

Bog, paperback

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
02-03-2015
ISBN13:
9781780674872
Vægt:
570 g
Dybde:
14 mm
Bredde:
250 mm
Højde:
250 mm
Format:
Paperback
Forfattere
Forlagets beskrivelse Fall under the spell of the #1 New York Times Bestseller, Enchanted Forest!This stunning colouring book by Johanna Basford takes readers on an inky quest through an enchanted forest to discover what lies in the castle at its heart. As well as drawings to complete, colour, and embellish, there are hidden objects to be found along the way. Can you spot the wild flowers, animals, and birds? What about the lanterns, keys, and treasure chests? Beginning at the entrance to the forest, the journey progresses through woodlands, rocky caves, and tree-lined mazes. Colour your way past streams and waterfalls and over treetops, until you finally reach your destination: a secluded, magical castle.Hidden throughout the book are nine symbols. Readers must find all the symbols to unlock the castle door at the end of the quest and discover what lies within. Additional special features include a gate-folded two-page spread and a colourable jacket.Praise for the book and author:"The colourists have a queen, and her name is Johanna Basford." - New York Magazine"Consider trading in your yoga mat for a set of markers and peruse the gorgeous gardens of Basford's imagination." - The Huffington Post"The best colouring book for anxiety." - Teen Vogue"This book celebrates the glory of all things green and nature-y in the best way possible: coloring book form! Even if you don't want to add color, the illustrations themselves are frame-worthy loveliness." mdash; Brit+ CoOther popular titles by Johanna Basford include:* Secret Garden* Johanna Basford's Secret Garden Journal* Secret Garden: 20 Postcards* Enchanted Forest: 12 Colour-in Notecards* Enchanted Forest: 20 PostcardsFans of Leila Duly, Millie Marotta, and Daisy Fletcher will devour Johanna Basford's intricate scenes of flora and fauna. To learn more about her latest offerings, visit Basford's author website at www.johannabasford.com
Bibliotekernes beskrivelse This stunning new colouring book by Johanna Basford takes readers on a inky quest through an enchanted forest to discover what lies in the castle at its heart.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO081