CTRL S

af


CTRL S
Du sparer Spar kr. 25,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid Kan forudbestilles
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
28-11-2019
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
416
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

LOG IN > LOAD WORLD > SAVE HER.Life in the near future's NOT ALL BAD. We've reversed global warming, and fixed the collapsing bee population. We even created SPACE, a virtual-sensory universe where average guys like Theo Wilson can do almost anything they desire.But ALMOST ANYTHING isn't enough for some. Every day, normal people are being taken, their emotions harvested - and lives traded - to create death-defying thrills for the rich and twisted.NOW THEO'S MOTHER HAS DISAPPEARED. And as he follows her breadcrumb trail of clues, he'll come up against the most dangerous SPACE has to offer: vPolice, AI Bots and anarchists - as well as a criminal empire that will KILL TO STOP HIM finding her . . .

Andre udgaver:

Bog, paperback
E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
28-11-2019
ISBN13:
9781409184652
Vægt:
280 g
Dybde:
28 mm
Bredde:
126 mm
Højde:
196 mm
Format:
Paperback
  • Forfattere

  • Bibliotekernes beskrivelse

    A brilliantly fun, British, big-hearted ride of a novel for fans of Ready Player One and The Martian. In near-future London, Theo must navigate the darkest corners of SPACE to rescue his kidnapped mother.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.