A Share of Honour
Du sparer Spar kr. 14,13 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 5-7 hverdage
  • Forventet levering 03-05-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
08-04-2021
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
384
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Danger lurks beneath the Mediterranean waves... Sub-lieutenant Paul Everard serves in the Mediterranean aboard the submarine Ultra, helping the Allies attack Axis supply ships in a life or death struggle beneath the waves. But Paul has other worries: his father, Nick, is somewhere in the Far East, at risk from the rapidly advancing Japanese. His brother, Jack, has become embroiled in the murky world of clandestine operations, and been sent on a high-risk mission to destroy a key German naval base.The Everards are risking everything for the war. But what price is too high for one family to bear? The seventh instalment of the Nicholas Everard Naval Thrillers is a searing adventure of warfare at sea, perfect for fans of Alan Evans and David McDine.Praise for The Nicholas Everard Naval Thrillers'The prose has a real sense of urgency, and so has the theme. The tension rarely slackens.' Times Literary Supplement'The research is unimpeachable and the scent of battle quite overpowering.' The Sunday Times'The accuracy and flair of Forester at his best... carefully crafted, exciting and full of patiently assembled technical detail that never intrudes on a good narrative line' Irish Times

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
08-04-2021
ISBN13:
9781800322592
Dybde:
23 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Forlag:
Canelo
Nummer i serien:
7
Format:
Paperback
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO081