A Good Girl's Guide to Murder

- Jackson, H: GOOD GIRLS GT MURDER

af

indgår i serie A Good Girls Guide to Murder


A Good Girl's Guide to Murder
Du sparer Spar kr. 30,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 6-10 hverdage (Sendes fra fjernlager)
  • Forventet levering 31-05-2022
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, hardback
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
400
Målgruppe:
From age 14

Send som gave

Skal vi pakke ind og sende som gave til en, du holder af? Vælg gaveindpakning i kurven. Læs mere
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

THE INSTANT NEW YORK TIMES BESTSELLER For readers of Kara Thomas and Karen McManus, an addictive, twisty crime thriller with shades of Serial and Making a Murderer about a closed local murder case that doesn't add up, and a girl who's determined to find the real killer--but not everyone wants her meddling in the past. Everyone in Fairview knows the story. Pretty and popular high school senior Andie Bell was murdered by her boyfriend, Sal Singh, who then killed himself. It was all anyone could talk about. And five years later, Pip sees how the tragedy still haunts her town. But she can't shake the feeling that there was more to what happened that day. She knew Sal when she was a child, and he was always so kind to her. How could he possibly have been a killer? Now a senior herself, Pip decides to reexamine the closed case for her final project, at first just to cast doubt on the original investigation. But soon she discovers a trail of dark secrets that might actually prove Sal innocent . . . and the line between past and present begins to blur. Someone in Fairview doesn't want Pip digging around for answers, and now her own life might be in danger. This is the story of an investigation turned obsession, full of twists and turns and with an ending you'll never expect. "The perfect nail-biting mystery." --Natasha Preston, #1 New York Times bestselling author

Andre udgaver:

Bog, paperback
Bog, paperback, brugt
Lydbog, download

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
04-02-2020
ISBN13:
9781984896360
Vægt:
506 g
Dybde:
38 mm
Bredde:
146 mm
Højde:
216 mm
Forlag:
Delacorte Pr
Nummer i serien:
1
Målgruppe:
From age 14
Format:
Hardback
Udgave:
0
Forfatter

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO081