Workhouse Angel

af


Workhouse Angel
Du sparer Spar kr. 10,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid 5-8 hverdage
  • Forventet levering 22-04-2020
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
14-06-2018
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
384
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Will she ever be reunited with her real father?A gritty, heartwarming saga perfect for fans of Dilly Court and Rosie GoodwinAngelina was abandoned on the doorsteps of Brownlow Workhouse when she was just a baby - her only possession the rag doll she held in her arms.Nicknamed 'Angel' for her golden curls, she is adopted by Mr and Mrs McBride. At first Angel is so happy to have found a caring family to save her from the drudgery of the workhouse. But her new parents are not the benevolent guardians they first appear.Angel has lost all hope when she discovers that a man has visited the workhouse, looking for the baby girl he was forced to give up. A girl who isn't an orphan after all...________________________________Make sure you've read all the books in the Workhouse series:1. Workhouse Orphans2. Workhouse Angel3. Workhouse Nightingale4. Workhouse GirlAnd don't miss Holly Green's new series about wartime nurses:1. Frontline Nurses2. Frontline Nurses On Duty3. Secrets of the Frontline Nurses

Andre udgaver:

Bog, hardback
Lydbog, download
E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
14-06-2018
ISBN13:
9781785035692
Vægt:
260 g
Dybde:
24 mm
Bredde:
126 mm
Højde:
198 mm
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse At first Angel is so happy to have found a caring family to save her from the drudgery of the workhouse. Workhouse GirlAnd don't miss Holly Green's new series about wartime nurses:1.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO031