Wolf Road

af


Wolf Road
  • Leveringstid Straks (sendes på e-mail)
Format:
Lydbog, download
Varighed:
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

A debut literary thriller from an incredible new voice. What do you do when the man who gave you everything turns out to be a killer? Perfect for fans of STATION ELEVEN by Emily St. John Mandel. Since the Damn Stupid turned the clock back on civilization by centuries, the world has been a harsher place. But Elka has learned everything she needs to survive from the man she calls Trapper, the solitary hunter who took her in when she was just seven years old. So when Elka sees the Wanted poster in town, her simple existence is shattered. Her Trapper - Kreagar Hallet - is wanted for murder. Even worse, Magistrate Lyon is hot on his trail, and she wants to talk to Elka. Elka flees into the vast wilderness, determined to find her true parents. But Lyon is never far behind - and she's not the only one following Elka's every move. There will be a reckoning, one that will push friendships to the limit and force Elka to confront the dark memories of her past.

Andre udgaver:

Bog, paperback

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
30-06-2016
ISBN13:
9780008145491
Format:
Lydbog download
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Se andre bøger, der handler om

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO031