Whistling

- A chilling and original new ghost story - the perfect Halloween read

af


Whistling
Du sparer Spar kr. 32,94 med Shopping-fordele
  • Leveringstid Straks (sendes på e-mail)
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
E-bog, ePub
Udgivelsesdato:
14-10-2021
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
384
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

If you can hear it, it's already too late . . . SEND SHIVERS DOWN YOUR SPINE WITH THIS CHILLING AND GRIPPING STORY SET IN A FAR-FLUNG SCOTTISH ISLAND **THE PERFECT HALLOWEEN READ AS THE NIGHTS DRAW IN**'Chills you to your bones . . . More unsettling and beautiful than you can imagine' 5***** READER REVIEW________On the remote Scottish island of Skelthsea, Elspeth Swansome takes on a position as a nanny.Her charge, Mary, hasn't uttered a word since the sudden death of her twin, William - just days after their former nanny disappeared. But no one will speak of what happened to William.Just as no one can explain the lullabies sung in empty corridors.Nor the strange dolls that appear in abandoned rooms.Nor the faint whistling that comes in the night . . .As winter draws in, Elspeth finds herself increasingly trapped.But is this house haunted by the ghosts of the past?OR THE SECRETS OF THE LIVING . . . ?________Chilling, twisty and emotionally gripping, The Whistling is an atmospheric page-turner with shades of the classics, yet a unique character of its own, perfect for fans of Susan Hill and Laura Purcell'I was sucked in from page one and read it in one fell swoop' 5***** READER REVIEW'A wicked twist . . . brilliant, scary, clever. Horror writing at its best' 5***** READER REVIEW 'A great story with moments of heart-grabbing terror, beautifully written' 5***** READER REVIEW

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
14-10-2021
ISBN13:
9781405950251
Format:
ePub
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Se andre bøger, der handler om

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO080