When the Bough Breaks (Alex Delaware series, Book 1)

- A tensely suspenseful psychological crime novel

af

indgår i serie Alex Delaware


When the Bough Breaks (Alex Delaware series, Book 1)
Du sparer Spar kr. 8,55 med Shopping-fordele
  • Leveringstid Straks (sendes på e-mail)
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
E-bog, ePub
Udgivelsesdato:
21-02-2008
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
300
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Not all that glitters is gold... When the Bough Breaks is the outstandingly original first novel in Jonathan Kellerman's bestselling Alex Delaware series. From the New York Times No. 1 author, this gripping thriller is perfect for fans of Patricia Cornwell and Michael Connelly.'An engrossing thriller... This knockout of an entertainment is the kind of book which establishes a career in one stroke' - Newsday Seven-year-old Melody Quinn is the only witness of a horrific double murder but she can't or won't talk about what she saw. Child psychologist Alex Delaware is brought in to try and get through to her and to the truth of what happened that night. But it soon becomes clear that Melody isn't just traumatised by the murders.Alex is only too aware that LA is a city which spawns ugliness. But is he prepared for the seemingly bottomless pit of perversion and violence that he's about to uncover? What readers are saying about When the Bough Breaks: 'A well written book, and the plot is thrilling and sickening in equal measure''The plot is intricate, interesting and well put together''Came up to all expectations. A very good read and [excellent] characterisation'

Andre udgaver:

Bog, paperback

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
21-02-2008
ISBN13:
9780755351619
Forlag:
Headline
Format:
ePub
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO081