Wendy, Darling

af


Wendy, Darling
Du sparer Spar kr. 15,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid Kan forudbestilles
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
15-06-2021
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
336
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

For those that lived there, Neverland was a children s paradise. No rules, no adults, only endless adventure and enchanted forests all led by the charismatic boy who would never grow old.But Wendy Darling grew up. She has a husband and a young daughter called Jane, a life in London. But one night, after all these years, Peter Pan returns. Wendy finds him outside her daughter s window, looking to claim a new mother for his Lost Boys. But instead of Wendy, he takes Jane.Now a grown woman, a mother, a patient and a survivor, Wendy must follow Peter back to Neverland to rescue her daughter and finally face the darkness at the heart of the island

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
15-06-2021
ISBN13:
9781789096811
Vægt:
368 g
Bredde:
130 mm
Højde:
203 mm
Forlag:
Titan Books Ltd
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse A lush, feminist re-imagining on what happened to Wendy after Neverland, for fans of Circe and The Mere Wife.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO081