Take Two
Du sparer Spar kr. 14,18 med Saxo Premium
  • Leveringstid Mangler, normalt 2-7 uger
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, paperback
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
368
Målgruppe:
From 12 to 99 years
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

'There's something in this book for every reader- bits to make you laugh, bits to make you cry and plenty of life-affirming, upbeat moments that make it the perfect tonic. More please!' Emma Carroll Elektra has finally landed a part in a film. It's the dream. Well ... until she works out that Straker is a movie so dystopian that within weeks most of the cast and all of the crew wish that the world had actually ended (preferably in scene one). And while it's obviously great news that she's moved from the friend-zone with Archie to become his almost-girlfriend, it would be better if he hadn't immediately relocated to Transylvania to play a vampire hunter surrounded by `maidens of peerless beauty'... Full of humour and warmth, this new series is perfect for fans of Geek Girl and The It Girl. 'Waiting for Callback: Take Two fills you with so much love and laughter, it will brighten your day. It's completely catching in this book, there was so many laugh out loud, cringe worthy moment's your heart just beats that bit faster out of pure joy and happiness for this book.' Never Judge a Book by Its Cover 'A hilarious read with a fab main character. The excellent dialogue sets it above most of the other similar books in a crowded field (which includes lots of great reads!)' YA YEAH YEAH

Andre udgaver:

E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
31-05-2018
ISBN13:
9781471175220
Dybde:
22 mm
Bredde:
130 mm
Højde:
198 mm
Nummer i serien:
2
Målgruppe:
From 12 to 99 years
Format:
Paperback
Udgave:
Reissue
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse Geek Girl meets Fame meets New Girl in this brilliantly funny new series!

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO080