Wait for Me

af


Wait for Me
Du sparer Spar kr. 15,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid 5-9 hverdage
  • Forventet levering 14-04-2020
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, paperback
Sprog:
Engelsk
Målgruppe:
From 13 years
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Foretrækker du lydbog eller e-bog?

Vælg type her:

Can their love survive a war? A breathtaking WW2 romance for fans of CODE NAME VERITY and BETWEEN SHADES OF GREY. It's 1945, and Lorna Anderson's life on her father's farm in Scotland consists of endless chores, rationing and praying for an Allied victory. So when Paul Vogel, a German prisoner of war, is assigned as the new farmhand, Lorna is appalled. How can she possibly work alongside the enemy when her own brothers are risking their lives for the country? But as Lorna reluctantly spends time with Paul, the more she sees the boy behind the soldier. Soon Lorna is battling her own warring heart. Loving Paul could mean losing her family and the life she's always known. But with tensions rising all around them, Lorna must decide how much she's willing to sacrifice - before the end of the war determines their fate once and for all.

Andre udgaver:

Bog, paperback
Bog, hardback
Lydbog, download
E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
09-02-2017
ISBN13:
9780008213398
Vægt:
270 g
Dybde:
24 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Målgruppe:
From 13 years
Format:
Paperback
Udgave:
ePub edition
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse Can their love survive a war? A breathtaking WW2 romance for fans of CODE NAME VERITY and BETWEEN SHADES OF GREY.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO031