One Bad Turn

- DS Claire Boyle 3: a gripping thriller with a jaw-dropping twist (3: DS Claire Boyle Thriller)

af


One Bad Turn
Du sparer Spar kr. 20,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid 5-9 hverdage
  • Forventet levering 11-03-2021
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
01-06-2017
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
400
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

A gripping thriller you won't be able to put down, perfect for fans of SUSIE STEINER and CLARE MACKINTOSH'SO enjoyable. Great characterisation... tense, grippy plot. An EXCELLENT read!' MARIAN KEYESHow could your good friend become your worst enemy? Being held hostage at gunpoint by her childhood friend is not Dr Heather Gilmore's idea of a good day at work. It only gets worse when she hears that her nineteen-year-old daughter Leah has been kidnapped.Sergeant Claire Boyle wasn't expecting to get caught up in a hostage situation during a doctor's appointment. When it becomes apparent that the kidnapping is somehow linked to the hostage-taker, a woman called Eileen Delaney, she is put in charge of finding the missing girl.What happened between Eileen and Heather to make Eileen so determined to ruin her old friend? Claire Boyle must dig up the secrets from their pasts to find out - and quickly, because Leah is still missing, and time is running out to save her.

Andre udgaver:

Bog, paperback

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
01-06-2017
ISBN13:
9781784293437
Vægt:
460 g
Dybde:
26 mm
Bredde:
155 mm
Højde:
234 mm
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse How could your good friend become your worst enemy? Compelling police procedural for fans of MISSING PRESUMED and I SEE YOU

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO080