Find din pensumliste her

Bog, paperback The Trap af Alan Gibbons

The Trap

- Terrorism, Heroism and Everything in Between

(Bog, paperback)

A politically charged teen thriller about espionage, a missing brother and the ever-raging war on terror, perfect for fans of Malorie Blackman and Robert Muchamore.

A politically charged teen thriller about espionage, a missing brother and the ever-raging war on terror, perfect for fans of Malorie Blackman and Rob... Læs mere

Produktdetaljer:

Sprog:
Engelsk
ISBN-13:
9781780622453
Sideantal:
192
Udgivet:
12-01-2017
Vis mere

Sæt bog på liste

  • Bogliste

 
kr. 99,95
Leveringstid
2-5 hverdage
Leveres senest
27-01-2017
-3%

kr. 96,38
Fragt
kr. 29,95

kr. 74,95
Fri fragt

Du tilmelder dig Saxo Plusmedlemskab til 69 kr. hver måned. Se hvordan du sparer tre måneders Plusmedlemskab her

Til dig, der elsker bøger

Læs mere om Plusmedlemskab
Op til 70% rabat Fri fragt
Udvidet returret Ingen binding


Forlagets beskrivelse
A politically charged teen thriller about espionage, a missing brother and the ever-raging war on terror, perfect for fans of Malorie Blackman and Robert Muchamore.
Bibliotekernes beskrivelse
Terrorism, heroism and everything in between...THE TRAP is a teen thriller about espionage, a missing brother and the ever-raging war on terror by million-copy-selling author, Alan Gibbons. MI5 agent, Kate, receives a tip-off about an asset, who seems too good to be true. Amir and Nasima are trying to make friends at their new school but struggling to keep a terrible secret. A group of jihadists are planning something. And behind it all stands Majid. Brother. Son. Hero. Terrorist. Spanning Iraq, Syria and England, THE TRAP grapples with one of the greatest challenges of our time.

Kundernes boganmeldelser af The Trap

Anmeld bogen og vær med i konkurrencen om gavekort – læs mere her.

Der er ingen anmeldelser af The Trap

for at skrive en anmeldelse.

Se andre bøger, der handler om:

Bogens kategori:

Din personlige bogassistent

Han følger dig rundt og finder nye anbefalinger, baseret på de bøger du kigger på.

Skjul bogassistenten

Få løbende anbefalinger fra din personlige bogassistent, mens du kigger rundt her på siden.