The Trap

af

Du sparer 20% fra forlagets pris
The Trap
  • Leveringstid 2-4 hverdage
  • Forventet levering 31-05-2018
Køb til medlemspris og få altid fri fragt.
Prøv 14 dage gratis (herefter 79,-/md.).

Læs mere om Saxo Premium her.
  • Op til 70% rabat
  • Fri fragt
  • Stream 30.000 e- og lydbøger
  • Bog, paperback (kr. 79,95) (kr. 99,95)
    1. Beskrivelse

      A politically charged teen thriller about espionage, a missing brother and the ever-raging war on terror, perfect for fans of Malorie Blackman and Robert Muchamore.

      Udgivelsesdato:
      12-01-2017
      Leveringstid:
      2-4 hverdage
      Bedømmelse:
      (0)
    2. Yderligere info
      Udgivelsesdato:
      12-01-2017
      Sprog:
      Engelsk
      ISBN13:
      9781780622453
      Sidetal:
      192
      Vægt:
      192
      Højde:
      15
      Bredde:
      129
      Længde:
      198
      Mærkat:
      Bog, paperback
      Målgruppe:
      From 12
      Format:
      Paperback
      • Bibliotekernes beskrivelse

        Terrorism, heroism and everything in between...THE TRAP is a teen thriller about espionage, a missing brother and the ever-raging war on terror by million-copy-selling author, Alan Gibbons.MI5 agent, Kate, receives a tip-off about an asset, who seems too good to be true. Amir and Nasima are trying to make friends at their new school but struggling to keep a terrible secret. A group of jihadists are planning something. And behind it all stands Majid. Brother. Son. Hero. Terrorist.Spanning Iraq, Syria and England, THE TRAP grapples with one of the greatest challenges of our time.

    3. Anmeldelser
      Log ind for at skrive en anmeldelse.