Tin Men

af


Tin Men
Du sparer Spar kr. 23,61 med Saxo Premium
  • Leveringstid 5-9 hverdage
  • Forventet levering 18-03-2021
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
16-06-2015
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
352
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Tin Men by Christopher Golden - author of Snowblind - is a must-read for fans of Dean Koontz, Peter Straub and Joe Hill thanks to its high concept and jaw-dropping thrills.Economies are collapsing, environmental disasters are widespread and war the backdrop to life.And so the military has developed a force of elite soldiers to keep the peace. A force like nothing seen before ... codenamed Tin Man, soldiers are virtually transported to inhabit robot frames in war-torn countries.When PFC Danny Kelso starts his day shift in Syria, an eerie silence welcomes him and a patrol confirms the area is totally deserted. But when a rogue electromagnetic pulse throws everything into darkness, Danny's conscious mind is trapped within his robot body. The attack turns out to have been global - the world is facing a return to the dark ages with no electricity, no technology ... no safe zones. And the Tin Men face a race against time to save not only themselves but society as we know it.

Andre udgaver:

Bog, paperback
E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
16-06-2015
ISBN13:
9781472209672
Vægt:
468 g
Dybde:
28 mm
Bredde:
156 mm
Højde:
235 mm
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse Avatar meets Roboapocalypse in this high-octane, near-future thriller, which spins the troubles of today into the cataclysm of tomorrow.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO082