Timmy Failure: The Cat Stole My Pants

af

indgår i serie Timmy Failure


Timmy Failure: The Cat Stole My Pants
Du sparer Spar kr. 14,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 5-7 hverdage
  • Forventet levering 20-05-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
Bog, hardback
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
288
Målgruppe:
From 8 to 12 years
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

In the sixth book in Stephan Pastis's New York Times bestselling series, Timmy is being threatened and must rely on his new partner to solve the mystery - and possibly save his life!Everyone's favourite best worst detective is back in Timmy Failure: The Cat Stole My Pants, the sixth book in the bestselling series that's perfect for fans of Wimpy Kid and Tom Gates. Timmy is in Key West, Florida, ostensibly for the honeymoon of his mother and Doorman Dave - if they even got married, which Timmy doubts. Unfortunately for Timmy, crime doesn't take a holiday. And because Total has fled to Cuba, Timmy must rely on a new partner for help: Doorman Dave's nephew Emilio. Meanwhile, a surprise newcomer shows up in Timmy's life and, as if things couldn't get more hectic, Timmy's pants have been stolen by a six-toed cat.

Andre udgaver:

Bog, paperback
Bog, hardback

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
27-04-2017
ISBN13:
9781406378573
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Målgruppe:
From 8 to 12 years
Format:
Hardback
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO081