Ties That Bind

- A compelling and heartbreaking WWII historical fiction

af

indgår i serie On the Home Front


Ties That Bind
Du sparer Spar kr. 20,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 4-7 hverdage (Sendes fra fjernlager)
  • Forventet levering 28-01-2022
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
13-01-2022
Sprog:
Engelsk

Send som gave

Skal vi pakke ind og sende som gave til en, du holder af? Vælg gaveindpakning i kurven. Læs mere
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

When Esme's past as a secret operative comes calling, she must choose - her husband or her job?After a bomb destroys Esme's London home, killing her son instantly, she moves to her old country house in Devon to begin the impossible task of recuperating. Soon she is drawn back into the world of espionage, and as her marriage starts to crumble, a local airman pulls her closer.Meanwhile her cousin Louise is awaiting confirmation that she can relocate to Canada to be with her husband, Douglas. Biding her time back home, she notices her father behaving strangely and disappearing at odd hours to wander the nearby cliffs. With rumours of spies afoot, she needs to learn the truth before anyone else does...Louise and Esme still have battles to overcome as the war continues. Will Esme betray her wedding vows or can she find her way back to Richard?A stunning and heartwrenching Second World War saga, for fans of Liz Trenow and Ellie Curzon.Praise for Ties That Bind:'Wow what a book it is! I had every feeling possible while reading this book. This was such a beautiful yet emotional story, and I really and truly felt for each and every character, I welled up with tears at times, I smiled and cooed when it came to it. I really struggled to put the book down.' Reader review'If you love family saga and wartime books you will definitely love this.' Reader review

Andre udgaver:

E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
13-01-2022
ISBN13:
9781800325456
Dybde:
21 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Forlag:
Canelo
Nummer i serien:
3
Format:
Paperback
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO082