Those Who Return

af


Those Who Return
Du sparer Spar kr. 25,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid Kan forudbestilles
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, hardback
Udgivelsesdato:
14-04-2022
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
368

Send som gave

Skal vi pakke ind og sende som gave til en, du holder af? Vælg gaveindpakning i kurven. Læs mere
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

A searing psychological thriller of guilt and redemption, set in the Great Plains of Nebraska. Perfect for fans of Sharp Objects, The Dry and Top of the LakeAmid the desolate wilderness of the Great Plains of Nebraska, a region so isolated you could drive for hours without seeing another human being, sits Hatchery House. Having served as a church, an asylum and an orphanage, Hatchery is now a treatment facility for orphaned or abandoned children with psychiatric disorders. Haunted by patients past and present, only the most vulnerable find a home within its walls.Dr. Lorelei 'Lore' Webber, a former FBI psychiatrist, has almost grown used to the unorthodox methods used at Hatchery House. But when one of her patients is murdered, Lore finds herself dragged into the centre of an investigation that unearths startling truths, shocking discoveries, and untold cruelty. And as the investigation unravels, Lore is forced to confront the past she's spent her whole life running from - a secret that threatens to undo her entirely.Darkly riveting and explosive, and with an unforgettable cast of deeply human characters, Those Who Return is a searing psychological thriller of guilt and redemption, set against a landscape as awe-inspiring as it is unforgiving.'Sensational and deeply addictive, Those Who Return is a true page-turner with an atmosphere that reminded me of True Detective and The Dry' NYT and International Bestselling Author, Karin Slaughter

Andre udgaver:

Bog, paperback

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
14-04-2022
ISBN13:
9781529416862
Vægt:
300 g
Bredde:
156 mm
Højde:
240 mm
Format:
Hardback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse A searing psychological thriller of guilt and redemption, set in the Great Plains of Nebraska. Perfect for fans of Sharp Objects, The Dry and Top of the Lake.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO080