Third Time Lucky

- The Oxford Blue Series #3

af

indgår i serie The Oxford Blue Series


Third Time Lucky
Du sparer Spar kr. 13,10 med Shopping-fordele
  • Leveringstid Mangler, normalt 2-9 uger
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
04-12-2014
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
384
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Fans of Sylvia Day and E. L. James will love the third and final part of this exciting romance series. 'It's Sister Dixon from the Royal Infirmary here. I'm sorry to tell you that Captain Hunt has been involved a serious incident.' It's the start of the Easter holidays and Lauren Cusack should be heading back to Washington before her final term at Wyckham College, Oxford. But this phone call changes everything. Her relationship with impossibly handsome aristocrat Alexander Hunt has been turbulent, passionate and addictive and Lauren knows she should walk away . . . but she also knows that when she rushes to his side she will be sucked back into his world. And sure enough, Alexander - even a seriously injured Alexander - is an intoxicating cocktail Lauren cannot resist. Despite everything that tries to break them apart, she finds herself happier than she's ever been. But as her final term races by, and she is offered the perfect job back in Washington whilst Alexander is tied to his Estate, the impossibility of their romance hits home. The love trials of Lauren and Alexander continue in this captivating novel in Pippa Croft's brilliant Oxford Blue romance series.

Andre udgaver:

E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
04-12-2014
ISBN13:
9781405917063
Vægt:
266 g
Dybde:
23 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Nummer i serien:
3
Format:
Paperback
Udgave:
3rd edition
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse It's the start of the Easter holidays and Lauren Cusack should be heading back to Washington before her final term at Wyckham College, Oxford. But this call changes everything. Her relationship with impossibly handsome aristocrat Alexander Hunt has been turbulent, passionate and addictive.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO080