There's Nothing to Do!

af


There's Nothing to Do!
Du sparer Spar kr. 35,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid 5-7 hverdage
  • Forventet levering 30-01-2020
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, ukendt format
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
32
Målgruppe:
From age 4
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

In the next book in the I Don't Want to be a Frog series, young Frog learns an unexpected lesson about how NOT to be bored. Perfect for fans of Mo Willems's Don't Let the Pigeon Drive the Bus and Jon Klassen's I Want My Hat Back Frog is bored. He can't find ANYTHING to do--even when his animal friends make good suggestions, like sleeping all day, licking between his toes, or hopping around and then staring off into space. Will he find a fun and exciting way to spend his day? Featuring the beloved characters from I Don't Want to Be a Frog and I Don't Want to Be Big, this new story is sure to bring a smile to every kid who's ever said "There's nothing to do " And look for the other books starring Frog: I Don't Want to Be a Frog and I Don't Want to Be Big. ★ "Snappy, spot-on dialogue pairs ideally with the outsize drama of Boldt's artwork; reading this book belongs on families' to-do lists." --Publishers Weekly, starred review A Bank Street College of Education 2018 Best Children's Book of the Year "In a structured, overstimulated world, downtime needs to be appreciated, and this small amphibian shows the way."--Kirkus

Andre udgaver:

Bog, paperback
Bog, hardback

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
19-09-2017
ISBN13:
9780399558047
Vægt:
358 g
Dybde:
10 mm
Bredde:
254 mm
Højde:
254 mm
Målgruppe:
From age 4
Format:
Ukendt
Udgave:
0
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO030