The Wrong Girl

af


The Wrong Girl
Du sparer Spar kr. 15,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid 5-9 hverdage
  • Forventet levering 14-04-2020
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
11-02-2016
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
384
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

A sudden death exposes three generations of family secrets in this gripping, atmospheric psychological thriller for fans of Clare Mackintosh, Belinda Bauer and B A Paris.Janice Keaton is living a quiet, easy life when a longed-for reunion with the daughter she gave up for adoption several decades earlier drags her into a lethal confrontation with her past. Did her brother, Dan, die a natural death? Is Joe, her former lover, really an acid casualty, or was there another reason for his abrupt withdrawal from public life? And what is her granddaughter, Molly, hiding? As she struggles to come to terms with a series of shocks, Janice realises that her recollections of the past hold a sinister secret - one with deadly consequences. And then Molly disappears...

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
11-02-2016
ISBN13:
9781782063124
Vægt:
272 g
Dybde:
24 mm
Bredde:
144 mm
Højde:
197 mm
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse A dark and gripping mystery of celebrity obsession and the lies families tell each other.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO030