The Wife Between Us
Du sparer Spar kr. 35,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid Kan desværre ikke skaffes
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
11-01-2018
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
352
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

"The Wife Between Us" er en romantisk thriller fyldt med spænding. Bogen er skrevet i et samarbejde mellem Greer Hendricks og Sarah Pekkanen. 

"The Wife Between Us" af Greer Hendricks og Sarah Pekkanen vil minde meget, om en historie, du allerede kender. Om en jaloux kone og en yngre og perfekt kvinde, der har tænkt sig at gifte sig med manden hun elsker. Du tror, at du kender motiverne og historien allerede, men du tager fejl. Historien i denne bog vil overraske dig igen og igen.

Andre udgaver:

Bog, paperback
Bog, hardback, brugt
Lydbog, CD

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
11-01-2018
ISBN13:
9781509842827
Vægt:
478 g
Dybde:
25 mm
Bredde:
153 mm
Højde:
234 mm
Forlag:
Pan Macmillan
Målgruppe:
From 18 years
Format:
Paperback
Udgave:
Air Iri OME
Forfattere
Forlagets beskrivelse 'A fiendishly clever thriller in the vein of Gone Girl and The Girl on the Train. This one will keep you guessing' Anita Shreve, author of The Stars are FireThe Wife Between Us by Greer Hendricks and Sarah Pekannen is the shocking Richard and Judy Bookclub bestseller with twists you won't see coming.Marrying a man with a past was always going to come with problems, but you never expect to become the focus of another woman's obsession.Nellie just wanted to live the life she'd always dreamed about with Richard. But who is his ex-wife, Vanessa? Wasn't she a total disaster, in all aspects of their marriage? Nellie thinks she knows everything about his previous marriage and their troubled past, but as secrets are unearthed, she starts to think there's more to the wife before her . . .Only one thing is certain, she's not who you think she is . . .
Bibliotekernes beskrivelse A romantic thriller filled with suspense and the first collaboration between Greer Hendricks and Sarah Pekkanen.PRIZES:Short-listed for Big Book Awards: Page-Turners Award 2018 (UK)

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO080