The Widow's Confession

af


The Widow's Confession
Du sparer Spar kr. 13,32 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 6-9 hverdage
  • Forventet levering 28-04-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
19-11-2015
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
384
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

The new novel from the author of the Sunday Timesbestseller, The Silversmith's Wife. Stunning historical fiction, perfect for fans of Tracy Chevalier. Broadstairs, Kent, 1851. Once a sleepy fishing village, now a select sea-bathing resort, this is a place where people come to take the air, and where they come to hide... Delphine and her cousin Julia have come to the seaside with a secret, one they have been running from for years. The clean air and quiet outlook of Broadstairs appeal to them and they think this is a place they can hide from the darkness for just a little longer. Even so, they find themselves increasingly involved in the intrigues and relationships of other visitors to the town. But this is a place with its own secrets, and a dark past. And when the body of a young girl is found washed up on the beach, a mysterious message scrawled on the sand beside her, the past returns to haunt Broadstairs and its inhabitants. As the incomers are drawn into the mystery and each others' lives, they realise they cannot escape what happened here years before... A compelling story of secrets, lies and lost innocence...

Andre udgaver:

Bog, hardback

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
19-11-2015
ISBN13:
9781471128134
Bredde:
130 mm
Højde:
198 mm
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse The new novel from the author of the Sunday Timesbestseller, The Silversmith's Wife. Stunning historical fiction, perfect for fans of Tracy Chevalier

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO080