The Widow's Confession

af


The Widow's Confession
Du sparer Spar kr. 15,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid 5-9 hverdage
  • Forventet levering 16-04-2020
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
19-11-2015
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
384
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

The new novel from the author of the Sunday Timesbestseller, The Silversmith's Wife. Stunning historical fiction, perfect for fans of Tracy Chevalier. Broadstairs, Kent, 1851. Once a sleepy fishing village, now a select sea-bathing resort, this is a place where people come to take the air, and where they come to hide... Delphine and her cousin Julia have come to the seaside with a secret, one they have been running from for years. The clean air and quiet outlook of Broadstairs appeal to them and they think this is a place they can hide from the darkness for just a little longer. Even so, they find themselves increasingly involved in the intrigues and relationships of other visitors to the town. But this is a place with its own secrets, and a dark past. And when the body of a young girl is found washed up on the beach, a mysterious message scrawled on the sand beside her, the past returns to haunt Broadstairs and its inhabitants. As the incomers are drawn into the mystery and each others' lives, they realise they cannot escape what happened here years before... A compelling story of secrets, lies and lost innocence...

Andre udgaver:

Bog, hardback

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
19-11-2015
ISBN13:
9781471128134
Bredde:
130 mm
Højde:
198 mm
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse The new novel from the author of the Sunday Timesbestseller, The Silversmith's Wife. Stunning historical fiction, perfect for fans of Tracy Chevalier

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO030