The Way Out

- A True Story of Ruin and Survival

af


The Way Out
Du sparer Spar kr. 20,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid 7-9 hverdage
  • Forventet levering 31-01-2020
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
05-08-2013
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
266
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

- A breakout book from a writer increasingly celebrated as the 21st-century bard of the American Southwest--a writer in the tradition of Barry Lopez, Peter Matthiessen, Terry Tempest Williams, among others. - In March 2003, Craig Childs received the Spirit of the West Literary Achievement Award, given to a writer whose body of work captures the unique spirit of the American West. - As a chronicle of adventure, as emotionally charged human drama, as confessional memoir, The Way Out is a transcendent book, a work destined to earn a lasting place in the literature of extremes. - Not since John Krakauer's bestselling Into the Wild has a book so compellingly explored the boundary between wilderness adventure and madness.

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
05-08-2013
ISBN13:
9780316107037
Vægt:
408 g
Dybde:
22 mm
Bredde:
139 mm
Højde:
213 mm
Forlag:
Back Bay Books
Format:
Paperback
Udgave:
0
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse Capturing the unique spirit of the American West, the author presents an extreme chronicle of adventure that compellingly explores the boundary between wilderness adventure and madness.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO032