The The Vacuum in the Dark

- SHORTLISTED FOR THE BOLLINGER EVERYMAN WODEHOUSE PRIZE FOR COMIC FICTION, 2019

af


The The Vacuum in the Dark
Du sparer Spar kr. 20,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid 2-3 hverdage
  • Forventet levering 26-02-2020
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
13-02-2020
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
240
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

SHORTLISTED FOR THE BOLLINGER EVERYMAN WODEHOUSE PRIZE FOR COMIC FICTION Twenty-six-year-old cleaner Mona has just had a bad break up with a boyfriend named Mr Disgusting (don't ask...) But her plans for a fresh start go awry when she meets a new man, this one called Dark. He's probably not ideal boyfriend material: a little bit arrogant and a little bit conceited. Oh, and a little bit married. Wacky, outspoken and one-of-a-kind, Mona is on a mission to escape her past. But she's about to discover that it's easier said than done... Hilarious and shocking, exuberant and compassionate, Vacuum in the Dark is the perfect antidote to the times we live in.

Andre udgaver:

Bog, hardback

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
13-02-2020
ISBN13:
9781786077356
Dybde:
18 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse From the Whiting Award-winning author of Pretend I'm Dead comes a new hilarious, edgy, and brilliant one-of-a kind novel, for fans of Sally Rooney and Joshua FerrisPRIZES:Short-listed for Bollinger Everyman Wodehouse Prize for Comic Fiction 2019 (UK)

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO032