The Tiger at Midnight
Du sparer Spar kr. 18,82 med Shopping-fordele
  • Leveringstid Mangler, normalt 2-5 uger
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, paperback
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
512
Målgruppe:
From age 13

Send som gave

Skal vi pakke ind og sende som gave til en, du holder af? Vælg gaveindpakning i kurven. Læs mere
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

The first book in an epic heart-pounding fantasy trilogy inspired by ancient Indian history and Hindu mythology, perfect for fans of Sabaa Tahir and Ren e Ahdieh.

* A Book Riot Most Anticipated Novel of 2019 * B&N Top 50 Most Anticipated Novels *

A broken bond. A dying land. A cat-and-mouse game that can only end in bloodshed.

Esha lost everything in the royal coup--and as the legendary rebel known as the Viper, she's made the guilty pay. Now she's been tasked with her most important mission to date: taking down the ruthless General Hotha.

Kunal has been a soldier since childhood. His uncle, the general, has ensured that Kunal never strays from the path--even as a part of Kunal longs to join the outside world, which has only been growing more volatile.

When Esha and Kunal's paths cross one fated night, an impossible chain of events unfolds. Both the Viper and the soldier think they're calling the shots, but they're not the only players moving the pieces.

As the bonds that hold their land in order break down and the sins of the past meet the promise of a new future, both the soldier and the rebel must decide where their loyalties lie: with the lives they've killed to hold on to or with the love that's made them dream of something more.

Andre udgaver:

Bog, hardback

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
28-04-2020
ISBN13:
9780062869227
Vægt:
362 g
Dybde:
30 mm
Bredde:
134 mm
Højde:
203 mm
Nummer i serien:
1
Målgruppe:
From age 13
Format:
Paperback
Udgave:
0
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO131