The Thousand Eyes
Du sparer Spar kr. 45,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid Kan forudbestilles
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, hardback
Udgivelsesdato:
15-02-2022
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
432

Send som gave

Skal vi pakke ind og sende som gave til en, du holder af? Vælg gaveindpakning i kurven. Læs mere
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

The sequel to A. K. Larkwood's stunning debut fantasy, The Unspoken Name, The Thousand Eyes continues The Serpent Gates series--perfect for fans of Jenn Lyons, Joe Abercrombie, and Ursula K. Le Guin. Two years ago, Csorwe and Shuthmili defied the wizard Belthandros Sethennai and stole his gauntlets. The gauntlets have made Shuthmili extraordinarily powerful, but they're beginning to take a sinister toll on her. She and Csorwe travel to a distant world to discover how to use the gauntlets safely, but when an old enemy arrives on the scene, Shuthmili finds herself torn between clinging to her humanity and embracing eldritch power. Meanwhile, Tal Charossa returns to Tlaanthothe to find that Sethennai has gone missing. As well as being a wizard of unimaginable power, Sethennai is Tal's old boss and former lover, and Tal wants nothing to do with him. When a magical catastrophe befalls the city, Tal tries to run rather than face his past, but soon learns that something even worse may lurk in the future. Throughout the worlds of the Echo Maze, fragments of an undead goddess begin to awaken, and not all confrontations can be put off forever...

Andre udgaver:

Bog, paperback
Bog, hardback

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
15-02-2022
ISBN13:
9781250238948
Forlag:
Tor Books
Format:
Hardback
Udgave:
0
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Denne bog findes i disse kategorier

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO080