The Telling Error

- Culver Valley Crime Book 9

af

indgår i serie Culver Valley Crime


The Telling Error
Du sparer Spar kr. 15,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 5-7 hverdage (Sendes fra fjernlager)
  • Forventet levering 05-10-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
28-08-2014
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
384
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Perfect for fans of Agatha Christie's mysteries, as well as Clare Mackintosh and Paula Hawkins, the ninth psychological thriller from Sophie Hannah is a literary mystery and a puzzle that's impossible to solve . . . 'Fiendishly clever' Sunday Express'Exceptional' Elle Knowing the secret will kill you.All she wanted to do was take her son's forgotten sports kit to school.So why does Nicki Clements drive past the home of controversial newspaper columnist Damon Blundy eight times in one day? Blundy has been murdered, and the words 'HE IS NO LESS DEAD' daubed on his wall - in red paint, not blood. And, though Blundy was killed with a knife, he was not stabbed. Why?Nicki, called in for questioning, doesn't have any of the answers police are looking for. Nor can she tell them the truth, because although she is not guilty of murder, she is far from innocent. And the words on the wall are disturbingly familiar to her, if only she could remember where she has heard them before . . .

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
28-08-2014
ISBN13:
9780340980774
Vægt:
262 g
Dybde:
24 mm
Bredde:
139 mm
Højde:
197 mm
Nummer i serien:
9
Format:
Paperback
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO080