The Storm Lord (Twilight of the Celts Book II)

- An adventure thriller of the fight for freedom

af

indgår i serie Twilight of the Celts


The Storm Lord (Twilight of the Celts Book II)
Du sparer Spar kr. 25,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 5-7 hverdage
  • Forventet levering 27-04-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
15-01-2015
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
512
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

The legend of King Arthur lives on...Crippled with hunger and weary to the point of collapse, Gareth Minor enters the fortress of Arden to deliver the dire news that Lord Arthur, the Last Dragon, has been captured by barbarians and taken to the frozen north. With Father Lorcan and Germanus by his side, Gareth embarks on a quest to rescue his master.Meanwhile, in the Land of the Denes, Arthur and his fellow prisoners enrage the Dene King when they are presented at court. Fleeing for their lives, Stormbringer, their captor turned protector, leads them to safety. But the northern shores are under threat of invasion and Stormbringer and Arthur unite in battle, knowing few will survive...

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
15-01-2015
ISBN13:
9780755379620
Vægt:
340 g
Dybde:
36 mm
Bredde:
130 mm
Højde:
196 mm
Nummer i serien:
Book II
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse The second part in an epic trilogy about the legend of King Arthur, sure to appeal to fans of Conn Iggulden and George R. R. Martin.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO082